Radi by ste začali s pestovaním mäsožravých rastlín? Ešte ste nikdy žiadnu nepestovali, alebo pestovali a dopadlo to neúspechom?

Odporúčal by som začať s nenáročnými druhmi, pre ktorých úspešné pestovanie postačí parapetná doska s dostatkom svetla, podmiska s vodou, sklenená fľaša alebo malé akvárium.


Podmienky predaja
Rastlinky sú posielané bez substrátu uložené v plastových sáčkoch. Výnimočne sú niektoré druhy posadené v kvetináčoch. Pri objednaní nad 15 EUR má každý nárok na jednu rastlinku a pri objednaní nad 30 EUR tri rastlinky z ponuky bonusových rastlín alebo semiačok. V prípade, ak sa Vám rastlinky neujali alebo nespĺňajú Vaše predstavy, stačí napísať mail a Vaša požiadavka bude vybavená k Vašej spokojnosti.

Rastlinky sú doručené buď na dobierku (u nových zákazníkov), alebo ako bežný list/balík s následnou platbou na účet po prevzatí rastlín (stáli zákazníci alebo po dohode). Rastlinky je tiež možné si osobne prevziať v Bratislave a okolí, príležitostne aj inde. Na vyžiadanie je možné spresniť niektoré rastlinky fotografiami. Poštovné je určené štandardným cenníkom slovenskej pošty a záleží od veľkosti a najmä hmotnosti zásielky, väčšinou 0,4 až 2,8 EUR. Balné si neúčtujem.

Ponuka nenáročných druhov pre začiatočníkov:


Drosera capenis – biely kvet

 

2,5-

Drosera capensis – ružový kvet 

 

2,5-

Drosera capilaris 

 

1,5,-

Drosera dielsiana

 

1,5,-

Dionaea muscipula

 

5,-

Utricularia livida

 

2,-

Pinguicula x Wesser

 

3,-

 

 

 

Kolekcia pre začiatočníkov

1x Drosera capensis – biely kvet, 1x Drosera capensis ružový kvet 1x Drosera capillaris,

1x Dionaea muscipula 

plus vhodná rašelina a kvetináče zdarma.

12,-
Ku každému z týchto druhov je dodávaný návod s informáciami o druhu a jeho pestovaní. Pribalené sú taktiež inštrukcie ako sa o rastlinku postarať po rozbalení zásielky.