Už od mladého veku som sa zaujímal o prírodu. Rád som v nej trávil voľný čas a učil sa od rodičov a starých rodičov poznávať zvieratá a rastliny. Ako mladého ma uchvátila geológia a paleontológia. Neskôr som pestoval kaktusy a sukulenty. Prvý krát som sa stretol s mäsožravými rastlinami v roku 1993, keď som mal 10 rokov a otec mi priniesol od kolegu z práce mucholapku. Moja zbierka sa začala pomaly rozširovať a postupne sa stala mojim hlavným koníčkom. Mäsožravé rastliny som začal navštevovať aj na ich prirodzených lokalitách a všímal si v akých podmienkach rastú. andrej1


Uchvátila ma výnimočnosť tejto skupiny rastlín a ich schopnosti, vďaka ktorým sú také odlišné od všetkých ostatných rastlín.


Môj trvalý záujem o prírodu a životné prostredie vyústil až do môjho štúdia na Fakulte Ekológie a Environmentalistike v Banskej Štiavnici patriacej pod Technickú Univerzitu vo Zvolene. Štúdium som úspešne zavŕšil vypracovaním diplomovej práce na špecializovanom pracovisku vo Viedni s témou: Štúdium diverzity pascí mäsožravých rastlín rodu Nepenthes  so zameraním na povrchové štruktúry a ich funkciu pri chytaní hmyzu.

Mäsožravé rastliny ma nikdy neprestali uchvacovať a predstavujú výraznú súčasť môjho života. Úspešné namnoženie vzácneho exemplára alebo vytvorenie krásneho kvetu či pasce niektorej z rastlín, predstavuje pre mňa zdroj potešenia a dodáva mi energiu do ďalšej práce. Mojim záujmom je tiež fotografovanie a rád dokumentujem tak moje zbierkové rastliny ako aj moje cestovateľské zážitky.

V súčasnosti ma mäsožravé rastliny nadchýnajú viac ako kedykoľvek predtým a spolu s mojou úžitkovou biozáhradkou mi vypĺňajú takmer všetok voľný čas.
omne